středa 23. října 2013

Děkan zvolen

Děkanem Fakulty architektury ČVUT byl na dnešním zasedání Akademického senátu zvolen prof. Ing. arch. Ladislav Lábus, Hon. FAIA. Ve volbě získal 8 hlasů.

Druhý PhDr. JUDr. Jiří Plos získal 7 hlasů. Kandidáti Ing. arch. Dalibor Hlaváček, Ph.D. a prof. Ing. arch. Robert Votický, D. Arch. nezískali ve volbě žádný hlas.

Prof. Lábus se mandátu ujme 1. února 2014.

14 komentářů:

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 4. Odpovědi
  1. Upřímně řečeno, přezdívka Mrakodrápek také není zrovna neanonymní...

   Vymazat
 5. Dobrý večer. Zvolím stejný postup jako v předchozích případech. Na tomto blogu není možné komentovat anonymně - viz: http://volba-dekana-fa-2013.blogspot.cz/2013/07/pravidla-diskuse.html Proto, prosím, uveďte dodatečně Vaše jméno. V opačném případě příspěvky, které toto nebudou splňovat, v noci ze čtvrtka na pátek smažu. Děkuji za pochopení.

  OdpovědětVymazat
 6. Myslím, že výsledek volby je možné nazvat "vítězstvím nechtěného". Na druhém místě se umístil člověk,který byl zřejmě zároveň nejvíce nechtěným kandidátem. Vítěz naopak do posledních dní oficiálně ani kandidovat nechtěl.

  Přejme Fakultě architektury dostatek tolerance a respektu k novému děkanovi, ať už je náš názor jakýkoliv.

  Zároveň bych rád poděkoval Vítovi Podráskému za velkou službu, kterou tímto blogem celé FA poskytl. Díky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tome, to se částečně pleteš. "Nechtěného" Jiřího Plose si prosadila především studentská komora senátu, což je paradox, který studenti nepochopí, dokud nedostanou vysvětlení od svých senátorů.

   Vymazat
  2. nechteneho Plose navic na primy dotaz podporilo 14 ze 16 vedoucich atelieru na skole.

   Vymazat
  3. JK: studenti měli možnost přijít na debatu se svyma senátorama.. bohužel nás tam bylo mimo dva senátory asi 10.. nezájem

   Vymazat
  4. Dovolím si ozřejmit, proč jsem použil výraz "nechtěný". Za prvé se o Jiřím Plosovi různě vyjadřovali lidé v osobním rozhovoru se mnou a já si pro sebe takto shrnul jejich názor. Za druhé myslím, že Jonášův komentář přesně naráží na různorodost názorů na pana Plose. Navíc to, že někdo získá respektu hodnou podporu 7 hlasů i podporu vedoucích ateliérů, neznamená, že se vůči němu zároveň nemůže jiná skupina velmi silně vymezovat. Proto "nejvíce nechtěný" kandidát. Není v tom ani trocha zpochybnění osobnosti Jiřího Plose.

   Vymazat
 7. Já za studentskými senátory stojím. Plně podporuji jejich rozhodnutí a chtěl bych jim moc poděkovat za odvahu přesvědčit a nominovat tak silnou osobnost jako je pan dr. Jiří Plos. Je mi moc líto, že to nakonec nevyšlo.

  Panu profesorovi Lábusovi gratuluji, doufám, že se ukáže jako dobrá volba pro fakultu a že se podaří zúročit jeho akademické zkušenosti. Pozice děkana je pro něj logickým vyvrcholením kariéry a těžko můžeme hledat člověka povolanějšího vést FA.

  A také děkuji Vítkovi za fantastický blog, bez jeho informací by volba absolutně zapadla. Bohužel se nepodařilo rozproudit širší debatu, ale to už tak bývá. Pokud někdo těsně po volbě začne pojmenovávat kandidáty jako "nechtěné", tak nechápu, proč se neozval dříve.

  Jiří Deyl, student FA


  PS: Vítku, komentář výše je nejen anonymní, ale i vulgární, porušil pravidla diskuze a měl by být smazán co nejdříve. Lhůty tady nedávají smysl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Jirko.
   Pochopitelně absolutně souhlasím. Chtěl jsem to smazat ještě večer, ale jak jsem napsal komentář, který se vztahuje k těm ostatním třem komentářům, tak mi pak někdo psal a já to opomenul. Už je samozřejmě pryč.

   Vymazat
  2. Chtění či nechtění, osobní či obecné, jsem na tomto blogu komentoval již dříve. Domnívám se, že jsem se ozval včas, dokonce jsem se ozval, i když je má angažovanost mnohem menší, než mnoha jiných, kteří se neozvali.

   Slovo "nechtěný" nebylo použito v negativním smyslu. Pokud si ho tak někdo vyložil, omlouvám se za nepochopení.

   Vymazat