pátek 18. října 2013

Co zaznělo ve čtvrtek?

Dnes velice stručně, protože to podstatné je zde aneb onen slibovaný záznam (nakonec se jedná o video) z veřejného představení kandidátů na děkana konaného ve čtvrtek 10. října 2013. Bohužel video nefunguje tak, aby mohlo být přímo tady na blogu, budu se snažit, aby se to změnilo, ale zatím přidávám jen odkaz - viz výše.

Zároveň připomínám, že o tom, kdo se stane děkanem FA ČVUT pro funkční období 2014-2018 s počátkem od 1. února 2014, rozhodne na svém zasedání Akademický senát tajným hlasováním již příští týden ve středu 23. října.

__

Aktualizace 21. 3.
Doplněny fotografie z veřejného představení kandidátů (foto: bulletin ALFA)


2 komentáře:

 1. Děkuji za zveřejnění záznamu. Pokud bych měl volit dnes, vybíral bych z dvojice Lábus - Votický. Každý z nich má specifické výhody. Jednou je to detailní znalost věci, podruhé tolik nezbytný nadhled a tah vpřed. Pana Plose si velice vážím jako odborníka na stavební právo. Jeho role ve vzdělávacím procesu architekta je téměř nezastupitelná. Z mého pohledu však nesplňuje má kritéria na děkana FA. Obávám se technokratického řízení, nevnímám jej jako vhodného reprezentanta elitního architektonického školství. Z projevu cítím, že ideální role pana Plose je v ČKA. Za kandidaturou nesporné individuality - pana doktora Plose do značné míry cítím vliv řešitelů metropolitního plánu a souvisejících grantových projektů. Vážím si pana Jehlíka, je také třeba připomenout, že pokud chci hrát ve velké roli, musím ji umět hrdě přijmout. Do té doby nechť nás vedou připravení. Jan Kazimour

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj, také moc děkuji za záznam.
  Dvojice Votický Lábus bude asi favoritem.
  Dvojice Lábus Zavřel pak ve skutečnosti bude v dalším období silný tým jestli to je míněno Lábusem upřímně. Díky za větu prof.Lábuse "máme velký problém naučit studenty udělat obyčejný dům aspoň trochu dobře". "Nepleťme si experimentální architekturu s extravagandní". Oboje je podle mne nadčasové a prof.Lábus tímto ukazuje co je to držet a hlídat směr školy. Pro mne to je směr správný a škole za toto pojetí vděčím ve své vlastní praxi. Štastnou volbu těm, kterým to náleží.
  Zbyněk Buchta

  OdpovědětVymazat