středa 21. srpna 2013

Poločas...

Blog je v provozu již cca měsíc a půl. Stručná bilance jeho dosavadní existence - téměř 2300 shlédnutí, 2 komentáře, 1 názor. Ano, diskuse se (zatím) nerozjela a blog plní spíše roli informačního kanálu. Nemyslím si ovšem, že je to v principu špatně, podobný scénář jsem ostatně tak nějak očekával. Nechci teď ani příliš pátrat, proč tomu tak je, koneckonců důvody si není těžké domyslet. Vysvětlením pravděpodobně bude koktejl několika faktorů. Jednak nejsem ostřílený žurnalista a také máme datum, jaké máme - je léto a všichni jsou žhaví z úplně jiných věcí, než je volba děkana. Důležité věci navíc obvykle také nevedou žebříčky oblíbenosti. A zvláště je-li jejich konkurentem modrá obloha a Slunce nad hlavou, je to těžký boj...

Zcela záměrně jsem v úvodu příspěvku použil slovo ´zatím´. Ona ta diskuse totiž stejně proběhne. Je přece jasné, že minimálně po uzávěrce kandidátek 2. 10. 2013 se o jednotlivých kandidátech mluvit bude. A teď nemyslím jen oficiální představení kandidátů chystané na 10. 10. 2013, ale především kuloární debaty (nejen) na půdě fakulty mezi studenty, pedagogy atd. To, oč ale v tuto chvíli běží hlavně, je, aby diskuse proběhla "včas" (tzn. dostatečně brzo před uzávěrkou) a nikoli až po ní, tedy v momentě, kdy bude už možnost ovlivnit prostřednictvím ní volbu mnohem menší.

Je asi už tradičním jevem, že ačkoli zde člověk o komentář téměř nezavadí, při osobním setkání a rozhovorech tváří v tvář jsem vždy „pod palbou“ a otázka, která se objevuje (teda vedle občasného dotazu, proč se tomuto tématu vlastně vůbec věnuji - tyto tazatele rovnou odkazuji na úvodní text tohoto blogu, neboť tam je vše, byť poměrně obecně, řečeno) nejčastěji, je jasná: „A už se ví, kdo to bude?“ A já všem stále stejně odpovídám: „Nevím“. Protože to vážně nevím.

Do uzávěrky kandidátek nyní zbývá také zhruba měsíc a půl. Dle dostupných informací zatím žádný kandidát skutečně neexistuje. Zjevně se vyčkává. Pravděpodobnou reakci některých z Vás, že to je v pořádku, protože je přece ještě spousta času, ovšem nesdílím. Představa, že se z někoho de facto "přes noc" stane jako mávnutím pověstného kouzelného proutku seriózní kandidát, k čemuž dosavadní vývoj volby zatím víceméně směřuje, je totiž naprosto mylná.

Proto se tedy pokusím ve "druhém poločase" přispět k tomu, aby se na vykolíkovaném hřišti objevili konečně také nějací hráči. O tom ale více až příště…

1 komentář:

  1. To je fakt docela blbé, že se kandidatury odkládají na poslední chvíli, aby, chraňbůh, nespustily náhodou nějakou reakci.

    OdpovědětVymazat